–>

(Видео) НАТО со честитка за Денот на независноста: „Да прославиме заедно“

Видео-НАТО-со-честитка-за-Денот-на-независноста-„Да-прославиме.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

НАТО Алијансата упати честитка по повод 8 Септември – Денот на независноста.

„Ретвитнете за да се приклучите во прославувањето на нашиот сојузник Северна Македонија на Денот на независноста“, се вели во објавата на официјалниот профил на НАТО на платформата „Х“.

Заедничката команда на здружени сили на НАТО во Брунсум објави видео од заедничка воена вежба.

„Честит ден на независноста на нашиот сојузник, Северна Македонија! Погледнете го видеото за да прославиме заедно“, се вели во описот на видеото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK