(Видео) Калевска-Ванчева: Додека СДСМ ги покачува пензиите, ДПМНЕ и Силјановска ги навредуваат пензионерите

Screenshot-2024-03-16-123812.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДодека СДСМ ги покачува пензиите, ги почитува и се грижи за повозрасните граѓани, ДПМНЕ и Силјановска ги навредуваат пензионерите, споредувајќи ги со Мапет шоу, кажа денеска на прес-конференција Снежана Калевска – Ванчева, пратеничка на СДСМ.

Таа вели дека ваков однос кон пензионерите е несоодветен и според неа, Силјановска треба да им се извини.

„За жал, кандидатката на опозициската партија, Гордана Силјановска Давкова се претвори во уште едно лице на ДПМНЕ. На граѓаните не им е потребен претседател кој ќе биде продолжена рака на белата палата, нов партиски послушник. Не ни треба реприза на Иванов, не ни трева уште една деценија да изгубиме заглавени на патот кон Брисел. Граѓаните знаат што е најдобро за нив и за Македонија. Затоа ќе излезат на избори и ќе изберат европска иднина со СДСМ и Пендаровски. Ќе кажат НЕ на политиките на ДПМНЕ за изолација и враќање назад“, кажа Калевска-Ванчева.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK