Суво и студено време од понеделник, во Скопје и до -15 степени

УХМР-Најстудено-во-Берово-најмногу-снег-во-Маврово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд понеделник до средината на неделата времето ќе биде стабилно со услови за појава на магла по котлините и со ниски утрински температури, информира УХМР во последниот извештај.

Температурата насекаде наутро ќе биде негативна и наместа, пред се во Малешевијата, ќе се спушти и под -15 степени.

Во следниот период најстудено ќе биде во понеделник и вторник наутро.

Дневната температура во следните денови постепено ќе се покачи и во среда во најголемиот дел од местата ќе биде над нулата.

Во Скопје на почетокот од работната недела во делови од регионот ќе се спушти и до -15 степени.

Поради многу студеното време, формираната снежна покривка нема да се менува, велат од УХМР:

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK