Сообраќајот по влажни коловози, слаб дожд во југозападниот дел од земјата

Сообраќајот-по-влажни-коловози-слаб-дожд-во-југозападниот-дел-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСообраќајот на државните патишта утринава се одвива по наместа влажни коловози, а во југозападниот дел од земјата се бележат врнежи од слаб дожд, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK