–>

Сончево време со температура до 34 степени

Сончево-време-со-температура-до-34-степени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето денес ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец кој во североисточните делови повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 16, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени, јави УХМР.

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Продолжува периодот на стабилно и топло време со свежи утра и со појава на мала до умерена облачност во текот на денот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK