–>

Сончево време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Сончево-време-попладне-нестабилно-со-пороен-дожд-и-грмежи.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето претпладне денес ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 31 степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, а кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне 30 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK