Без вода дел од населба Визбегово

voda_34535434543
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Поради уличен дефект на водоводна цевка Ф 80мм. на улица „3“ бр.7 во населба Визбегово, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „3;31“ и „Индира Ганди“.

Од ЈП Водовод и канализација – Скопје информираат дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување на дефектот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK