104 санкционирани возачи во Скопје, 29 возачи на мотоцикл

DSC_3706.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

„На територија на град Скопје изречени се вкупно 104 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 санкции, 29 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, седум санкции за користење мобилен телефон при возење. Изречени се 11 мерки за некористење сигурносен појас, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…“, велат од МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, додаваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK