СДСМ: Нов скандал ги тресе ДПМНЕ и Мицкоски, претседател на МК фатен со кокаин

СДСМ-Нов-скандал-ги-тресе-ДПМНЕ-и-Мицкоски-претседател-на.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕден од најблиските соработници на градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, но и на Христијан Мицкоски е фатен како поседува и шмрка кокаин на сред кафиќ во Охрид, вели СДСМ.

„Како што информираше МВР, вчера на 9 декември во 2 часот и 55 минути е приведено лицето А.Т. заради поседување предмети со кокаин.

Истакнатиот член на ДПМНЕ од Пештани, е Александар Толаманоски, со прекар Дандаро, кој работи како просветен работник!

Толоманоски-Дандаро важи за исклчително близок до Мицкоски и градоначалникот Пецаков.

Дали ова се традиционалните и морални вредности што ДПМНЕ им ги промовира на младите и учениците?

Ова е вистинското лице на ДПМНЕ и овој скандал кажува многу за какви луѓе станува збор.

Деструктивност, уназадување, кочничари и криминални структури! Тоа е ДПМНЕ!

Очигледно има многу бело околу ДПМНЕ и Мицкоски,а не само фасадата на Белата палата!“, пишуваат од партијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK