СДСМ: Листата на ДПМНЕ е листа за блокада на европскиот пат на земјата

mickoski-siljanovska-vmro-2024.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛистата на пратеници на ДПМНЕ е листа за блокада на европскиот пат на земјата, за откажување и враќање назад во изолација, смета СДСМ.

Од партијата преку соопштение велат дека над 80 отсто од имињата се истите што го блокираа европскиот пат на земјата, тие што спроведуваа активна блокада на Собранието.

„Лупаа и тропаа да го попречат европскиот пат на државата во ЕУ

Во време на криза ја блокираа помошта за граѓаните и компаниите. Беа против минималната плата и раст на платите.

Беа и се уште се против членството на државата во ЕУ.

Со истите лица на изборната листа Белата палата потврдува дека со ДПМНЕ е можно само враќање назад.

ДПМНЕ потврдио дека не е за промени и дека не може нема никаква промена и не можат да донесат никакви промени на подобро

Изборот пред граѓаните на претстојните избори е помеѓу надеж и просперитетна европска иднина со СДСМ и безнадежност, враќање 10 години назад во изолација со ДПМНЕ“, се вели во соопштението на СДСМ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK