–>

СДСМ: Истрагата за Онкологија ја водат надлежни институции, ДПМНЕ само попречува

СДСМ-Истрагата-за-Онкологија-ја-водат-надлежни-институции-ДПМНЕ-само.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

„Истрагата за грозоморниот случај на Онкологија ја водат надлежни институции. Министерството за внатрешни работи и обвинителството, за прв пат во 20 години влегоа на Онкологија и започна расчистување.

ДПМНЕ падна толку ниско што злоупотребува болни а со своето делување се обидува да и наштети на целата постапка.

Истрагата не смее да бидат предмет на политички манипулации, но толкав е капацитетот на ДПМНЕ.

Наместо да ја поздрави истрагата, само попречува, со обиди да ја политизира и да ја меша со непостоечка надлежност.

Тоа потврдува дека Мицкоски стравува што ќе покаже истрагата, за се што се правело на Онкологија со грозоморната шема воспоставена пред многу години“.

Соопштение на СДСМ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK