СДС веднаш да го прифати нашиот предлог за продолжување на важноста на пасошите и да ги ослободи граѓаните од државен притвор, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Од-утре-фотографирање-за-пасоши-во-Пролет-само-со-закажување.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВМРО-ДПМНЕ оценува дека СДС создаде вистински хаос во државата.

Според оваа партија, владата на СДС и ДУИ во домашен притвор стави над 600.000 граѓани, а на над стотици илјади граѓани им го загрози престојот во странство.

„И наместо да го прифатат предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите, СДС тера инат на сметка на граѓаните. Инатот на СДС ќе биде казнет на изборите. СДС ќе доживее дебакл за сите неправди, неуспеси и порази кои им ги приреди на граѓаните изминатите 7 години. И додека граѓаните буквално се во домашен притвор, СДС дополнително прави фешта со тоа што додека го кочи законот и не го поддржува за продолжувањето на пасошите, го испраќа заменик дополнителниот министер за внатрешни работи Митко Бојмацелиев да тера пи-ар на пречек на обрасците кои требаше да пристигнат многу порано. Доколку СДС се грижеше за народот веднаш ќе ги ослободеше граѓаните од притвор и ќе го прифатеше предлогот на ВМРО-ДПМНЕ“, се истакнува во нивниот допис.

Им порачуваат на СДС, да се вразумат и надминат себеси и веднаш да го прифатат предлог законското решение на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи како што велат, само така имаат шанса да помогнат и да стават крај на хаосот кои самите тие го создадоа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK