–>

Ристески: Денеска на Анкетната комисија за Онкологија, Сали со скандалозно признание – Откако чепкав на Онкологија почна политички притисок против мене

Ристески-Денеска-на-Анкетната-комисија-за-Онкологија-Сали-со-скандалозно.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенес на Анкетна комисија за скандалот на УК за Онкологија првиот сведок екс министерот за здравство Беким Сали со скандалозно признание: Откако чепнав во криминалот на Онкологија и сменив директор почна политичкиот притисок кон мене, напиша на социјалните мрежи Петар Ристески, пратеник во Собранието на Република Македонија.

„Одговорност за Онкологија ќе има! Монструмите на кои парите им се поважни од човечките животи, ќе одговараат!“, додаде Петар Ристески.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK