–>

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Променливо-облачно-со-повремени-врнежи-од-дожд.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Од изутрина ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места и особено на југоисстокот ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Преку денот ќе биде значително посвежо и ќе дува умерен до засилен северен ветер (и над 60 км/час). Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степени. UV=5

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 20 степени, извести УХМР.

Во вторник ќе преовладува умерено облачно време со услови за локален слаб дожд и ќе дува умерен до засилен ветер претежно од североисточен правец. Во деновите потоа ветерот ќе ослабува и ќе се задржи стабилно, но посвежо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK