–>

Претрес на онкологија: Полицијата и Обвинителството влегоа на клиниката

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На Клиниката за онкологија во моментов трае акцијата на полицијата која е во координација со обвинителството, потврдија за „Макфакс“ од МВР.

Попладнево се спроведува полициска акција на Клиниката за онкологија во Скопје. Акцијата, како што информираа од МВР, е по налог на Обвинителството.

„Акцијата уште трае, се одвива во моментов“, велат од полицијата и најавуваат повеќе детали по нејзиното завршување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK