–>

Поради асфалтирање, времен прекин на сообраќајот на делницата Велес – Градско

Поради-асфалтирање-времен-прекин-на-сообраќајот-на-делницата-Велес-–.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во однос на објектот „Рехабилитација на Регионален пат Р1102, делница Велес – Градско“, информираме дека поради вградување на асфалтен слој (асфалтирање), на ден 18.09 до 23.09.2023год, ќе биде затворена за сообраќај делницата Велес – Градско во периодот од 08:00 – 18:00 часот, велат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK