–>

Полета и вториот хеликоптер кон скопски Илинден, пожарот се шири

pozarnikari-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Пожарот во Ајватовци се разгоре на два крака, информира директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов.

Поради тоа ќе се вклучи и вториот хеликоптер на МВР.

Пожарот избувна вчера и се гаснеше непрекинато во текот на целата ноќ од страна на скопските пожарникари и доброволци од локалното население предводени од градоначалникот на Општина Илинден Александар Георгиевски.

Утринава беше локализиран, но пред неполн час, повторно се разгоре.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK