Почувствуван земјотрес во Тетово и вo Гостивар, епицентарот во Албанија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,4 степени и со епицентар во Албанија ноќеска ги вознемири жителите на Тетово и Гостивар.

Според ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 23 часот и 39 минути, по локално време.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK