Почина 8-месечно бебе на пат од Прилеп кон Скопје, тежело само три килограми

Петмесечно-бебе-почина-од-глад-во-Унгарија-полицијата-покрена-истрага.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОсуммесечно бебе починало за време на транспорт со возило на Итната медицинска помош од Прилеп до Клиниките во Скопје.

Бебето тежело само 3 килограми, а во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба го донела мајката.

Наредена е обдукција на телото на бебето.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK