Пендаровски побара поддршка во вториот круг: За да продолжи државата по вистинскиот пат

pendarovski-butel-1.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо овие пет години се трудев да бидам коректлив на извршната власт и секој претседател на државата треба така да постапува, порача од Желино, кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

„Пред вас има два концепта кои никако не се приближуваат. Јас и мојата опција сме за ваква Македонија каква што ја имаме со разбирање со меѓусебна почит, без меѓуетнички конфликти, другата опција е ризик за поделби и тензии, опција со која сигурно нема да просперираме“ порача Пендаровски.

Пендаровски изрази уверување дека најголем дел од гласовите кои завршија кај кандидатите кои испаднаа во првиот круг, во вториот круг ќе завршат кај него затоа што граѓаните препознаваат кој работи во нивен интерес.

Пред граѓаните Пендаровски побара поддршка во вориот круг, за да продолжи државата по вистинскиот пат, по патот на заедништвото, слогата и прогресот кон Европската Унија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK