Пендаровски ќе одликува седуммина уметници со Орден за заслуги

Ги скршија законските одредби за употреба на државното знаме и химна
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот Стево Пендаровски, денеска ќе ги одликува Бедија Беговска, Благоја Чоревски, Ѓокица Лукаревски, Оливера Николова, Рефет Абази, Ристо Вртев и Слободан Унковски со Орден за заслуги за Република Северна Македонија.

Според најавите од неговиот кабинет свечената церемонија ќе се одржи вечерва во 19:00 часот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK