Пазарниот инспекторат затвори два маркети

ВМРО-ДПМНЕ-Владата-на-СДС-и-ДУИ-пред-заминување-им-приреди.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПазарниот инспекторат издаде две решенија за затворање на маркети, информира директорот на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) Горан Трајковски.

„Изразувам благодарност до големиот број на општествено одговорни компании кои прифатија да ги задржат гарантираните цени на основните прехранбени производи. Апелирам истото да го направат и трговците на големо (снабдувачите)“, вели Трајковски.

Порача дека никој не смее да ги прекршува законите и да манипулира со потрошувачите и најави дека ќе следат засилени контроли кај трговците на мало и трговците на големо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK