Кривична пријава против четири лица од Битола поради обид за кражба

mvr_234242342
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Битолската полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.М.(18), К.М.(23), З.М.(22) и малолетник, сите од Битола, поради основи на сомнение дека на 02.05.2023 се обиделе да извршат тешка кражба во фирма во  Радобор, Битолско.Во извршениот службен разговор во СВР Битола, пријавените го  признале во целост кривичното дело, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK