Нестабилно време со дожд и грмежи до среда

dozd2.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПо врнежите и невремето по кое во текот на ноќта полавени беа подруми во Охрид, од УХМР најавуваат дека до среда ќе се задржи нестабилно време, претежно во попладневните часови со локален пороен дожд и грмежи.

Во четврток ќе има услови за краткотраен дожд, претежно во планинските подрачја, а преодно стабилизирање на времето се очекува во петок.

Температурите ќе бидат без значителна промена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK