Делови од Аеродром, Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

57420701_1221860271320747_6163787985457250304_o.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБез електрична енергија утре ќе останат делови од општините Аеродром, Карпош и  Ѓорче Петров.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, без струја во периодот од 09:00 до 15:00 часот ќе останат корисниците на дел од село Долно Лисиче, реонот околу чаталот, ул.10 во општина Аеродром, од 10:30 до 14:30 часот дел од улица 16, на патот кон Визбеговово општина Карпош, а од 13:00 до 14:30 часот објектите на градинката Росица, на ул.„Мечкин Камен“, бр.45А. во општина Ѓорче Петров. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK