Над 150 пијани возачи затекна полицијата на 1 Мај

Уште-едно-убиство-во-Македонија-56-годишен-маж-застрелан-во-близина.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСанкционирани се 157 возачи на територијата на целата држава, при полициски контроли за време на празничниот 1 Мај.

Од нив 41 на територија на СВР Куманово, по 34 на територија на СВР Битола, објави МВР.

За време на контролата санкционирани се и 183 други видови на сообраќајни прекршоци.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Се апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK