На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања

Двајца-уапсени-на-граничниот-премин-Долно-Блаце-управувале-украден-„мерцедес.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАМСМ информира дека на граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Како што стои во соопштението, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK