Купови со отпад на паркингот кај гробиштата во Бутел

butel.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПовторно купови со отпад на паркингот кај гробиштата во Бутел.

Поранешниот директор на АД „Пошта“, Јани Макрадули на својот Фејсбук профил објави фотографија од состојбата на гробиштата. Како што вели, ова е тажна слика за еден град кој системски се уништува.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK