Мисајловски: Денеска е денот каде што треба сите да се сплотиме, сите заеднички да ја тргнеме оваа битка кон промените

Владо-Мисајловски.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK„Денеска е денот каде што треба сите да се сплотиме и да направиме една заедничка победа! Да донесеме заеднички патриотизам и да дојде времето на промени. Да ја направиме Македонија повторно горда“, вели Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 2.

„Денеска во 20 часот, пред Владата, Ве очекуваме сите на првиот голем митинг каде што ќе дадеме поддршка за новата претседателка Гордана Силјановска Давкова.

Сите заеднички да ја тргнеме оваа битка кон промените, се гледаме вечер“, додаде Владо Мисајловски.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK