Мицкоски се сретна со хрватската амбасадорка: Македонија и Хрватска треба да ги искористат капацитетите на заедничкото пријателство

tiganj-mickoski.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПремиерот Христијан Мицкоски информираше дека денеска се сретнал со амбасадорката на Република Хрватска, Нивес Тигањ.

„Ги потврдивме исклучителните пријателски односи меѓу двете држави“, кажа Мицкоски и додаде дека изразил благодарност за поддршката која ја добива државава од пријателска Хрватска.

„Македонија и Хрватска треба да ги искористат капацитетите на заедничкото пријателство“, рече премиерот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK