Гори стан во Скопје, пожарни се упатија кон местото

Најмалку-40-лица-заробени-во-пожар-во-зграда-во-Албанија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДиректорот на ЦУК, Стојанче Ангелов извести дека гори стан во зграда кај старо матично.

„Од 112 добиена е пријава дека има пожар во стан на посочената адреса. Локацијата е улица Виа Игнација 8, Скопје. Известени се екипи од Територијална противпожарна бригада на Град Скопје“, информира Ангелов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK