Изгаснат пожарот во станот во Ѓорче Петров

Pozarnikari-Skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожарот кој се случи во станбената зграда на улицата Виа Игнација број 8 во општина Ѓорче Петров е локализиран и изгаснат, извести директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов.

Во пожарот нема повредени лица, додаде тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK