Касами слави во Тетово: Од утре почнуваат преговори за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Влен

kasami.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд утре почнуваат преговори за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Влен, кажа претседателот на БЕСА, дел од коалицијата Влен, Билал Касами.

Касами рече дека ВЛЕН е победник во сите општини со мнозинско албанско население, а резултатот го препиша и на доаѓањето на иселениците.

„Коалицијата Влен е апсолутен победник кај Албанците“, изјави Касами.

Тој очекува да имаат број на пратеници колку и ДУИ.

Според досега пребројаните гласови, коалицијата Влен има 92.091 гласа, односно 11,21 отсто, а Европскиот фронт на ДУИ, 117.503 гласа, или 14,30 отсто.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK