Падна дел од фасада на зграда во Аеродром

dozd-aerodrom.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЦентарот за управување со кризи извести дека на единствениот повикувачки број за итни случаи 112 добиена е пријава за штета, односно паднат дел од фасада на зграда на булеварот Јане Сандански во Аеродром.

Силниот ветер попладнево направи хаос во Скопје. Паднати се дрвја, има оштетени возила, откачени лимови, искинати кабли од бандери.

Во центарот на градот, на булеварот Свети Климент Охридски, дрво падна врз жена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK