Џафери на Аудиенцијата кај Папата Франциск: Нашите две земји имаат нераскинливи историски врски преку важните личности од заедничкото минато

dzaferi_34535353444
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – На Аудиенцијата кај Папата Франциск, му ја честитав 10-годишнината од Понтификатот и му посакав долг живот, добро здравје и успешно извршување на светата должност, напиша претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери на неговиот фејсбук профил.

– Нашите две земји имаат нераскинливи историски врски преку важните личности од заедничкото минато – нашата Скопјанка и Албанка, Мајка Тереза и Светите апостоли Кирил и Методиј, објави претседателот на Собранието Џафери на фејсбук. цр/

Фото: фејсбук на претседателот на Собранието Талат Џафери

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK