ДПМНЕ излажа за потписите за Силјановска, немаат поддршка од граѓаните, велат од СДСМ

thumbnail_SiljanovskaDavkova18122021.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДПМНЕ не успеа да собере валидни, законски потписи за својата кандидатка за претседателка, Гордана Силјановска Давкова и кандидатурата во ДИК ја поднесе со потписи на пратеници, а не со потписи од граѓани, истакнуваат од владејачката партија.

„ДПМНЕ излажа за потписите на Силјановска, ниту ДПМНЕ, ниту Гордана Силјановска немаат поддршка од граѓаните.

Граѓаните не сакаат враќање назад и изолација, не се спремни да поддржат антиевропски политичари.

На граѓаните не им треба претседател кој ќе биде продолжена рака на Белата палата, партиски послушник, на граѓаните не им треба реприза на Иванов“, се наведува во дописот од оваа партија.

На граѓаните, како што додаваат, не им треба уште една катастрофа како во Скопје. Според СДСМ, ниту ДПМНЕ, ниту Силјановска не можат да донесат промени на подобро.

Затоа, велат, граѓаните на изборите ќе изберат европска иднина со СДСМ и Стево Пендаровски.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK