ДКСК поднесе пријава против Данела Арсовска за именување на директори

Советничката-група-на-ВМРО-ДПМНЕ-СДС-ДУИ-и-Левица-гласаа-се.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДКСК поднесе пријава против  градоначалничката Данела Арсовска за именување на директори.

За пријавата за градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, во врска со именување на директори, беше одлучено да се достави до надлежно постапување на Инспекциски совет бидејќи, како што посочија, од инспекторатот има две спротивни одлуки.

Помеѓу предметите се запреа постапките против Општина Дебар за неизвршување на решение донесено од Државен управен инспекторат, како и постапката за неправилности за работа во Агенција за филм за која посочија дека веќе постапуваат други органи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK