Дарко Костадиновски нов претседател на Уставниот суд

darko-kostadinovski.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСудот информира дека денеска судијата Дарко Костадиновски е избран за нов претседател на Уставниот суд на Република Северна Македонија.

Од таму додаваат дека повеќе информации ќе бидат соопштени во текот на денот.

Костадиновски ќе ја наследи својата колешка Добрила Кацарска, чиј мандат како претседателка на Уставниот истече на 2 јуни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK