Австрискиот амбасадор Вуцас во посета на Собранието

vucas-talat
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Амбасадорот на Република Австрија, Георг Вуцас денеска ќе го посети Собранието на Република Македонија.Како што информираат од собраниската прес-служба, Вуцас ќе одржи проштална протоколарна средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK