–>

Асаф Абдурамани именуван за нов в.д. директор на Фондот за здравствено осигурување

66250495_491451371607045_7573810346981326848_n-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Владата на седница го именуваше Асаф Абдурамани за в.д. директор на Фондот за здравствено осигурување.

Ова се случува откако беше констатирана оставката на досегашниот прв човек на Фондот, Фатон Ахмети.

Ахмети претходно денес на социјалните мрежи информираше за оставката, образложувајќи дека ќе се фокусира на партиските обврски, со максимална посветеност во остварувањето на визијата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK