Што се треба да знаете за официјалниот избор на Мажи на Годината 2023 година

maz_na_godinata_34535434
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Додека со нетрпение го очекуваме настанот што свечено и со заслужени признанија ќе ја заокружи 2023 година, ве запознаваме со некои информции за истиот.Мажи на годината, по успешните 5 изданија, годинава ќе се одржи по 6ти пат, и уште еднаш ќе се погрижиме да организираме една незаборавна вечер посветена на славење на успехот ,софистицираноста, стилот и сè што е гламурозно.

И оваа година ќе бидат доделени 13 награди во различни категории, меѓу кои и главната награда МАЖ НА ГОДИНАТА.

Во однос на тоа кои се критериумите според кои нашето жири одлучува кој ќе биде добитник во одредена категорија, исклучително внимаваме да бидеме коректни па така секогаш се земам во предвид:

Глобално влијание: Некој кој има значајно влијание на глобално ниво, без разлика дали е во политика, наука, хуманитарни напори или други области.

Позитивно влијание: Поединци кои позитивно придонеле за општеството, ги инспирирале другите или направиле значителен напредок во нивните области.

Надминат предизвици: Луѓе кои се соочиле со неволји и ги надминале предизвиците, демонстрирајќи издржливост и решителност.

Иновации и лидерство: Оние кои покажаа иновативно размислување, лидерски квалитети и беа во првите редови на позитивните промени.

Културно влијание: Поединци кои имале длабоко влијание врз културата, без разлика дали преку уметноста, забавата или други креативни потфати

Официјален поддржувач и генерален спонзор на настанот е AДМИРАЛ која како општествено одговорна компанија е активно вклучена во сите сегменти на општествениот живот преку спонзорства и донации во повеќе области и има за цел да промовира успешни приказни, па така ја препозна и поддржа нашата идеја заедно да ја продолжиме традицијата на наградување на поединците кои имаат значајни придонеси во нашата држава.

Како и претходната година, така и оваа Бадел и натаму се верни пријатели и поддржувачи на Мажи на годината, и повторно ќе ни овозможат да уживаме во нивниот премиум хербален ликер, Antique Pelinkovac.

Останати спонзори кои што не поддржуваат се: Империал Тобако и Хечо а Мано специјализирана продавница за пури и аксесоари.

За гламурот да биде целосен, оваа гала вечер ќе се одржи во хотел Double Tree by Hilton.

Ноќ на сјај, гламур и величественост. Тоа не е само настан; тоа е искуство.

Се гледаме на 20ти декември, заедно да посведочиме на уште една вечер за паметење.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK