(Видео) Тејлор Свифт го прекина концертот за да помогне на човек во публиката: за овој гест доби бројни пофалби

tejlor-svift.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПејачката Тејлор Свифт ги распродава концертите ширум светот во рамки на нејзината турнеја „Ерас“, а сега ја посети и Португалија.

Таа настапи на „Стадионот на светлината“, а потоа со еден гест ги воодушеви сите присутни.

Имено, на едно лице од публиката му се слошило, а Тејлор повика некого да помогне на португалски.

„Помогнете, ве молам“, рече пејачката, а потоа продолжи да пее.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK