(Видео) Шенон Доерти: Се подготвувам да заминам, ги решавам работите за да и олеснам на мајка ми

shenon.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАктерката Шенон Доерти се подготвува да замине, рече таа на нејзиниот подкаст „Let’s Be Clear“.

Ѕвездата од Беверли Хилс со години се бореше со напреднат рак на дојка, а сега откри дека ги решава своите работи за да и олесни на нејзината мајка Роуз.

„Мој приоритет во моментов е мајка ми. Знам дека ќе и биде тешко ако умрам пред неа. Затоа што ќе и биде толку тешко, сакам да и ги олеснам работите. Не сакам таа да има еден куп работи со кои треба да се занимавате после тоа. Не сакам да имам четири складишни единици полни со мебел“, објасни Доерти.

Затоа веќе почнала да ги прегледува сите свои работи со план да ги донира или продаде доколку се антиквитети кои ги собирала со години. Таа неодамна се упати на југ до нејзиниот дом во Тенеси за да се спакува откако реши да се откаже од својот сон да живее на имотот и да посвои коњи.

View this post on Instagram

A post shared by LetsBeClearPod (@letsbeclearpod)

„Значи, бевме во Тенеси и јас се пакував таму. Беше многу тешко и многу емотивно бидејќи се чувствував како да се откажувам од мојот сон да го изградам тој имот, да изградам куќа за мене и куќа за мајка ми, а потоа да ја проширам шталата“, објасни таа.

„Се спакував и почнав да плачам… Се чувствував како да се откажувам од сонот. Што значеше тоа за мене? Дали значеше дека се откажувам од животот? Мајка ми ми кажуваше дека не морам да го направам тоа, а јас реков – морам“, низ солзи објасни таа.

Сега вели дека тоа и донело мир и ја натерало да сфати дека не мора очајно да се држи до нештата за да продолжи да живее. „Можам да им помагам на коњите дури и без имот“, вели актерката.

Таа објасни дека оставањето на имотот и работите и помага „да остави почиста и полесна транзиција за семејството“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK