(Видео) Сергеј Трифуновиќ покажа дел од атмосферата од венчавката со сопругата, која е 24 години помлада

sergej-trifunovic.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK51-годишниот српски актер Сергеј Трифуновиќ на Инстаграм објави видео од венчавката со неговата 24 години помлада избраничка Исидора Мијановиќ и покажа дел од атмосферата.

На видеото се гледа како Исидора фрла букет кон слободните девојки.

View this post on Instagram

A post shared by Sergej Trifunović (@whistler_dick)

„Невестата како Дончиќ. На свадбата на Бане го фатив бидермаерот. Го надскокав Марчело кој немаше шанса во тој безмилосен дуел и всушност го кренав од обрачот“, напиша Трифуновиќ во описот на објавата.

Актерот на крајот на март ја запроси Исидора на нејзиниот роденден, а викендот се венчаа во црква. По тој повод приредија и ручек за семејството, додека во септември планираат голема свадба.

View this post on Instagram

A post shared by Sergej Trifunović (@whistler_dick)

Инаку, Исидора режира спотови, пишуваат српските медиуми, а претходно била во врска со кошаркарот Нино Челебиќ. На Инстаграм ја следат повеќе од 12.000 луѓе, а таа ретко објавува фотографии со Сергеј.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK