–>

(Видео) Рецензии за „Срце од камен“: Нерамномерна но пријатна авантура слична на Бонд

1692099484_насловна.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Според невоедначената, но пријатна високотехнолошка акција на Том Харпер, постои мистериозна организација позната како „Повелба“, контролирана од суперкомпјутер што гледа сѐ и, се состои од елитни поранешни агенти. Оваа организација има за цел  да го среди хаосот што го прават владите, безбедносните агенции и одметнатите ентитети.

Елитните агенти Гал Гадот, Џејми Дорнан и Алија Бат се спуштаат со падобран на блескави локации низ светот во шпионскиот трилер Heart of Stone на „Нетфликс“, кој изобилува со акција.

И ако сето ова звучи дека разузнувачката служба МИ5 користи вештачката интелигенција, веројатно тоа е поентата. Има многу малку оригинално во оваа авантура налик на Бонд, а која добро забавува фрлајќи ја со падобран хакерката Рејчел Стоун (Гал Гадот), ветеранот на MI5 Паркер (Џејми Дорнан) и компјутерското чудо Кеја Даван (Алија Бат) на различни неверојатни локации низ светот. „Гардијан“ филмот го оцени со три ѕвездички.

Heart of Stone е во режија на Том Харпер, според сценариото на Грег Рука и Алисон Шредер

Филмот е од „Скајденс продакшнс“, продукциска куќа што стои зад последните три филма „Невозможна мисија“.

Гал, една од најплатените актерки во Холивуд, ја толкува главната улога во филмот за кој се верува дека ќе стане шпионска франшиза предводена од жени во духот на „Џејмс Бонд“ и „Невозможна мисија“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK