–>

(Видео) Прв трејлер за новиот филм на Дејвид Финчер, адаптација на познат стрип

Killer.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Конечно пристигна првиот трејлер за новиот трилер на Дејвид Финчер, The Killer („Убиецот“), кој на фановите на славниот режисер им овозможи увид во мистериозната премиса на филмот.

Мајкл Фасбендер и Чарлс Парнел глумат во нео-ноар филмот на Финчер – приказна за платен убиец кој, по лошо завршена работа, се наоѓа во бегство од своите шефови.

Филмот е заснован на серија француски графички романи на Алексис Нолент, а го адаптираше сценаристот на Fincher’s Fight Club, Ендрју Кевин Вокер.

Тилда Свинтон, Арлис Хауард и Софи Шарлот глумат заедно со Фасбендер и Парнел.

The Killer треба да се појави во одредени кина на 28 октомври, а ќе биде достапен и на „Нетфликс“ почнувајќи од 10 ноември.

Филмот ја означува најновата соработка меѓу режисерот и стриминг-платформата, откако беше извршен продуцент на сериите House of Cards и Mindhunter и режисер на играниот филм Mank.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK