(Видео) Инфлуенсер го истетовирал „Меси“ на челото, па зажалил: „Посакувам да не го направев тоа“

mesi.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКолумбискиот инфлуенсер Мајк Џамбс го истетовирал името на Лионел Меси на неговото чело.

View this post on Instagram

A post shared by Mike Jambs (@mike_jambs)

Покрај името на славниот фудбалер, тој имаше истетовирано и три ѕвезди, со оглед на тоа што Аргентина три пати беше светски првак.

View this post on Instagram

A post shared by Mike Jambs (@mike_jambs)

Потоа ја објасни својата одлука.

„Се каам што ја направив тетоважата, бидејќи наместо позитивни работи, ме доведе до многу негативни ситуации, како лични, така и за моето семејство. Не мислев дека ќе го кажам тоа толку брзо и се чувствував многу горд на она што го направив, но сега посакувам да не го сторив тоа“, рече тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK