Дакота Џонсон по улогата во последниот филм: Никогаш повеќе нема да направам вакво нешто

dakota-dzonson.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАктерката Дакота Џонсон неодамна се огласи по повод улогата во новиот филм „Madame Web“.

Во филмот „Madame Web“ беа вложени повеќе од 100 милиони долари, но тоа не помогна да се избегнат лошите филмски критики. Имено, има рејтинг од 13 проценти на платформата Rotten Tomatoes, 27 на Metacritic и 3,8/10 на IMDb. Исто така, досега има заработено само 40 милиони долари.

Затоа, на Дакота Џонсон и беше јасно дека филмот стана познат, што можеше да се забележи и на нејзините последни јавни појавувања. Во своето последно интервју за магазинот Bustle, таа изјави дека разбира зошто филмот добил критики.

„Понекогаш во оваа индустрија се пријавувате за нешто и тоа е една работа, а потоа додека го правите тоа станува сосема поинаква работа и мислите: „Што е ова?“ Но, тоа беше вистинско искуство за учење и, се разбира, не беше „Убаво е да се биде дел од нешто што е распарчено, но не можам да кажам дека не разбирам“, рече таа.

Во продолжение на интервјуто таа објасни дека овој филм и бил убаво искуство, но дека повеќе нема да учествува во слични проекти.

„Дефинитивно ми беше искуство да го снимам тој филм. Никогаш порано не сум направила такво нешто. Веројатно никогаш повеќе нема да направам такво нешто бидејќи немам смисла во тој свет. Го знам тоа сега”, додаде таа.

И покрај тоа што се појави на премиерите на филмот „Madame Web“, таа призна дека никогаш не го гледала.

На сето ова претходеа минатогодишните гласини дека Џонсон од моментот кога почнала да снима, не била задоволна од „Madame Web“ и сакала да го напушти проектот. Сепак, таа била под договор, па го испочитувала снимањето.

Многумина шпекулираа дека нејзиниот агент ја довел во заблуда дека „Мадам Веб“ е дел од филмскиот универзум на Марвел. Непосредно пред да започне продукцијата на филмот, Џонсон и нејзината колешка од „Madame Web“ Сиднеј Свини всушност го означија студиото Марвел во објавите на Инстаграм со кои го потврдуваат нивниот кастинг. Проблемот е што нивниот филм е во сопственост на Сони и немаше никаква врска со Марвел.

За потсетување, заплетот на филмот покажува која е навистина Мадам Веб, како таа почнува да ги чувствува своите нови моќи и како го собира својот тим за да се соочи со мистериозен криминалец. Касандра Веб, болничар од Менхетен се соочува со откритија за нејзиното минато, се поврзува со три млади жени предодредени за моќна иднина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK