(Видео) Хрватскиот претставник на „Евровизија“ со радост го дочека пласманот на Србија во финалето

хр.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо моментот кога Србија беше прогласена за финалистка на Евровизија, Теја Дора и нејзиниот тим скокаа и се радуваа, а реакцијата на претставникот на Хрватска, Бејби Лазања го привлече вниманието на многумина, пренесуваат српските медиуми.

„Тој беше пред нашата претставничка во бекстејџот, а кога слушна дека Србија оди во финале почна да се радува и удира со рака на подот, а потоа се поздравија со Теја Дора“, пишува „Сити магазин“.

Во големото финале на Евровизија, пласман од земјите од регионот обезбедија Србија, Хрватска и Словенија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK