(Видео) Адел се расправаше со лице од публиката поради Парадата: „Дали си глупав?“

adel.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБританската пејачка Адел јасно стави до знаење дека на нејзините концерти не се толерираат коментари со омраза.

Имено, за време на викендот, добитничката на Греми со вулгарност одговори на една личност од публиката која според видеото објавено на социјалните мрежи, за време на нејзиниот концерт извикувала погрдни зборови за Парадата.

„Извинете, дали дојдовте на мојот концерт само да кажете дека „Прајдот е с*ање“, налутено праша Адел. „Дали си глупав? „Не биди толку смешен“, рече таа.

Публиката аплаудираше и ја бодреше Адел, а таа продолжи: „Ако немаш ништо убаво да кажеш, ќути. Добро?”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK